FootStop Service

Problemy ze stopami często rozwijają się powoli i niepostrzeżenie. Możliwość wystąpienia problemów ze stopami zwiększa się wraz z wiekiem. Zazwyczaj pojawiają się kłopoty z naskórkiem i paznokciami, ból oraz obrażenia spowodowane przez nieprawidłowy nacisk i naprężenia.

Stopa źle podparta lub ślizgająca się wzdłuż obuwia łatwo ulega nieprawidłowym naprężeniom. Skutkuje to niewłaściwym napięciem mięśni i ścięgien stóp. W dłuższej perspektywie czasu może to powodować urazy kolan, bioder i pleców.

Aby uniknąć tych problemów i urazów, należy wybierać obuwie we właściwym rozmiarze. Należy wybierać obuwie zapewniające absorpcję wstrząsów.

FOOTSTOP SERVICE

Skaner stóp FootStop Service (FSS) jest to rozwiązanie, które pozwala na dobór właściwego rodzaju wkładek z odpowiednim wsparciem podbicia (wysoki/średni/niski) posiadających dwustrefowy system amortyzacji nacisków wykonany z PORON® XRT™, które pozwalają zredukować problemy związane z dyskomfortem, bólami stóp, nóg i pleców wynikających z wykonywania prac w pozycjach wymuszonych, czy też prac w pozycji stojącej lub wymagającej ciągłego chodzenia.

FOOTSTOP SERVICE UMOŻLIWIA PRZEANALIZOWANIE STOPY W SZYBKI I ŁATWY SPOSÓB.

Analiza stopy przy użyciu FSS jest szybka i łatwa.
Nie trzeba nawet zdejmować skarpetek lub rajstop.
W ciągu zaledwie kilku sekund skaner określa wymiary i łuk stopy oraz profil nacisku na podeszwę stopy.
Wyniki są podawane natychmiast. Na wyświetlaczu można zobaczyć, w jaki sposób i w których miejscach stopy podlegają naciskom i obciążeniom. Można również sprawdzić, czy ma się niskie, średnie czy też wysokie podbicie. Personel może pomóc przymierzyć odpowiednie obuwie i wkładkami JALAS® dostosowanymi do typu podbicia. Anatomiczne wkładki JALAS® rozwiązują wiele problemów, ale niestety nie wszystkie. W przypadku poważnych problemów ze stopami konieczne są specjalnie uformowane wkładki ortopedyczne. Inwestycja w odpowiednie obuwie z właściwymi wkładkami to inwestycja na przyszłość.

DOSTĘPNOŚĆ USŁUGI

Osoby zainteresowane kupnem produktów marki Jalas zapraszamy do skorzystania z usługi skanowania stóp. W celu umówienia badania prosimy o kontakt z obsługującym Państwa przedstawicielem handlowym lub pracownikami sali sprzedaży w Gdańsku ( tel.: 58 321 98 40).

Zobacz film o FSS.

WKŁADKI FSS

Wsparcie wysokiego podbicia
Wsparcie średniego podbicia
Wsparcie niskiego podbicia

NAGRODY

Podczas Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2016 System skanowania stóp JALAS® FootStopService (FSS) został nagrodzony Złotym Medalem MTP.
Dodatkowo system JALAS® FootStopService (FSS) został wyróżniony nagrodą GRAND PRIX SAWO 2016 przez Głównego Inspektora Praca i Dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-PIB w kategorii 1.3. Rozwiązania techniczno-organizacyjne z zakresu ergonomii, prewencji wypadkowej i profilaktyki zdrowotnej oraz inne produkty związane z tematyką targów SAWO.

Drukuj